کتاب


این پست را برای کسانی می‌گذارم که با کتاب فروشی هدهد و سرنوشت این وبلاگ آشنا نبوده‌اند.

در اوایل تابستان 1389 من به اتفاق یکی از دوستانم (به اسم مستعار ولادیمیر) در یک کتاب فروشی واقع در خیابان ادوارد براون کار می‌کردیم. بعد از مدتی تصمیم گرفتیم که یک وبلاگ برای کتاب فروشی راه بیندازیم  (کتاب فروشی هدهد). متاسفانه بعد از یک سال کتاب فروشی تعطیل شد. ولی ما سعی کردیم وبلاگ را همچنان زنده نگه داریم و به سختی تا یک سال آن را با تاخیرات فراوان به روز می‌کردیم.

از آنجایی که کتاب فروشی متعلق به ما نبود، طبیعتا وبلاگ آن نیز نمی‌توانست به صورت شخصی مدیریت شود. بنابراین من که تنها بازمانده‌ی به روز کردن آن وبلاگ بودم تصمیم گرفتم نقل مکان کنم و وبلاگ جدیدی درست کنم که بتوانم آن را به صورت شخصی مدیریت کنم تا دیگر ربطی به کتاب فروشی هدهد و صاحبان آن نداشته باشد. به همین دلیل با همکاری دوستم (علی الف!) این وبلاگ جدید به وجود آمد.

در ضمن بیشتر پست‌های وبلاگ قبلی را نیز به اینجا منتقل کردم. چون هم خاطرات زیادی با آن‌ها داشتم و هم اینکه به نظرم بسیاری از این پست‌ها مربوط به معرفی کتاب بودند که هنوز هم می‌‎تواند مفید باشد.

با اینکه این یک وبلاگ شخصی است،‌ اما همچنان دوست دارم در این وبلاگ درمورد کتاب و کتابخوانی و حواشی آن بنویسم. البته شاید بعدها در مورد موارد مشابهی مثل سینما و ... هم نوشتم.

شما هم اگر دوست دارید کتاب خوبی (و یا حتی کتاب بدی!) را معرفی کنید و یا خاطره و یادداشتی در مورد کتاب، کتاب خوانی،‌ خرید کتاب و ... دارید، می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان با من همکاری کنید. برای این کار می‌توانید، آدرس ایمیل‌تان را  به صورت پیغام شخصی برایم بگذارید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

................................

پ.ن: اسم‌های مستعاری که آن زمان برای نویسنده‌ها انتخاب کرده بودیم،‌ از شخصیت‌های کتاب‌های مختلف بودند.